10 powodów, dla których warto trenować indywidualnie sporty walki

0

Sporty walki zyskały w ciągu ostatnich kilku lat olbrzymią popularność. Ćwiczą je ludzie w każdym wieku – od najmłodszych, do najstarszych. Oczywiście nie każdy ćwiczy je, by nauczyć się samoobrony, choć to oczywiście również jest ważny aspekt. O wiele ważniejsze jest jednak to, że sporty tego typu to doskonałe wsparcie dla organizmu dla zachowania zdrowia i kondycji. Dlaczego warto postawić na treningi indywidualne.

1. Trener więcej uwagi poświęca uczniowi

Przede wszystkim w przypadku treningów indywidualnych trener znacznie więcej czasu poświęca swojemu uczniowi. W większych grupach ilość uwagi, którą można poświęcić każdemu z uczestników, jest czasem niewielka – dużo zależy tu od wielkości grupy. Treningi personalne sprawiają, że uczeń ma trenera tylko dla siebie.

2. Szybsze postępy w nauce

Dzięki temu osiąga się znacznie szybsze postępy w nauce. Koncentracja trenera tylko na jednym uczniu sprawia, że może on mu przekazywać porady i uczyć nowych technik znacznie efektywniej, a także szybciej reagować, kiedy uczeń robi coś nie tak.

3. Brak konieczności dostosowywania się do innych

Brak konieczności dopasowywania się do tempa pracy innych jest bardzo dużym plusem. W wielu grupach jest tak, że jedni uczą się szybciej, a drudzy znacznie wolniej. Ci piersi zazwyczaj się nudzą, a drudzy czasem mają trudności z nadążeniem. W przypadku zajęć personalnych tempo pracy zawsze dostosowane jest do indywidualnych potrzeb.

4. Łatwiejsze korygowanie błędów

W czasie nauki zawsze popełnia się błędy. Sporty walki nie są tu żadnym wyjątkiem. Najważniejsze jest to, żeby szybko je wyłapać i poprawić ucznia, dzięki czemu nie dochodzi do utrwalania złych nawyków. Kiedy trener może skoncentrować się tylko na jednym uczniu, dzieje się to znacznie szybciej.

5. Świetne rozwiązanie dla nieśmiałych

Wiele osób chciałoby zacząć ćwiczyć sporty walki, ale boi się bycia ocenionym przez innych, albo słabo dogaduje się z ludźmi. Treningi personalne to najlepsze rozwiązanie dla nieśmiałych.

6. Dobry sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów

Dla wielu osób sport to również sposób na zrzucenie nadliczbowych kilogramów. W tym przypadku również wiele osób nie chce być ocenianym przez innych ćwiczących, tym bardziej że początki najczęściej nie są łatwe. Indywidualne zajęcia sprawdzą się tu doskonale.

7. Takie treningi są dużo bezpieczniejsze

Sport to zdrowie, ale treningi w dużych grupach już niekoniecznie. Ostatnie dwa lata sprawiły, że wiele osób zupełnie inaczej patrzy na te kwestie. Indywidualny trening pod okiem instruktora to znacznie bezpieczniejsze rozwiązanie.

8. Łatwiej znaleźć odpowiednie terminy

W przypadku zajęć grupowych terminy zajęć muszą być ustawione tak, by pasowały możliwie jak największej liczbie uczestników. Co jednak kiedy ktoś może ćwiczyć tylko rano albo tylko w weekendy? Indywidualny trening jest wyjściem z tej sytuacji.

9. Dostosowanie treningów do potrzeb ucznia

W dzisiejszych czasach ćwiczą nie tylko osoby sprawne i zdrowe. Często sport jest sposobem na powrót do sprawności po przebytej chorobie, czy wypadku. Osoby w takiej sytuacji niekoniecznie dobrze się odnajdują, ćwicząc razem ze sprawnymi uczestnikami zajęć. Dzięki indywidualnym zajęciom nauczyciel łatwiej może dostosować się do potrzeb ucznia.

10. Cena gra dużą rolę

Wbrew pozorom indywidualne lekcje są po prostu tańsze. Jeżeli weźmie się pod uwagę nie tylko czas treningu, ale faktyczny czas, jaki trener poświęca uczniowi i osiągane dzięki temu rezultaty, to wychodzi na to, że ten typ nauki kosztuje najmniej.

Treningi personalne Marki

Zapraszamy na indywidualne treningi boksu i kickboxingu pod okiem trenerów #SPORTPLUS Marki. Gwarantujemy najwyższy poziom merytoryczny, przyjazną atmosferę i indywidualne podejście.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *