Brazylijskie Jiu-Jitsu – sport dla dużych i małych!

0

Choć brazylijskie jiu-jitsu zyskuje na popularności, wiele osób wciąż nie do końca zdaje sobie sprawę, czym ono właściwie jest i jakie korzyści niesie dla ludzkiego organizmu. Dlaczego warto rozważać uprawianie tego sportu bez względu na wiek?

Dlaczego BJJ to sport dla każdego?

Brazylijskie jiu-jitsu jest sportem odpowiednim właściwie dla każdego, bez względu na wiek. Jako że treningi odbywają się pod okiem trenera, a same czynności nie są szczególnie niebezpieczne dla osób ćwiczących – ta sztuka walki jest odpowiednim rozwiązaniem zarówno dla tych, którzy byli aktywni fizycznie już wcześniej, jak również dla osób, które dopiero chcą wdrożyć ćwiczenia. Co więcej, treningi bjj są dostępne właściwie dla każdego bez względu na wiek: nigdy nie jest za późno na naukę tej sztuki walki!

Harmonijny rozwój całego ciała

Niewątpliwą zaletą bjj jest to, że w ruch wprawiamy wszystkie partie ciała. Co za tym idzie, możemy liczyć na harmonijny rozwój mięśni znajdujących się we wszystkich obszarach ludzkiego ciała: nogach, rękach, ale również korpusie. Brazylijskie jiu-jitsu jest zatem doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chciałyby poprawić ogólną kondycję organizmu, ale równocześnie – nauczyć się przydatnej umiejętności obrony w razie ataku. Sztuki walki są szczególnie często rozważaną dyscypliną sportową wśród pań i dzieci, jednak nie jest to właściwe podejście – każdy powinien potrafić się obronić, bez względu na wiek czy płeć.

Niewielkie ryzyko kontuzji

Choć bjj jest sportem walki, podczas jego uprawiania nie jest się szczególnie narażonym na kontuzje. Dzięki temu możemy rozwijać poszczególne partie mięśniowe bez ryzyka, że wykluczymy się z aktywności fizycznej na długi czas w związku z kontuzją!

Ciekawa, rozwojowa forma aktywności

Niewątpliwą zaletą brazylijskiego jiu-jitsu jest również to, że to niezwykle ciekawa, pozwalająca na rozwój forma aktywności. Tutaj potrzebna jest nie tylko kondycja, ale również myślenie, co sprawia że treningi bjj mogą okazać się świetnym rozwiązaniem dla osób poszukujących możliwości wszechstronnej pracy nad sobą.

BJJ Marki

Zapraszamy na brazylijskie jiu-jitsu w klubie #SPORTPLUS Marki. W tajniki tej pięknej dyscypliny wprowadzi Was trener Sebastian Wrzos, doświadczony trener i zawodnik, posiadacz czarnego pasa BJJ z wieloma sukcesami na koncie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *