Fight Like a Girl – jakie korzyści dla kobiet niosą za sobą treningi sportów walki?

0

Mogłoby się wydawać, że treningi dla kobiet sztuk walki to niezbyt dobry pomysł, ale boks, zapasy lub MMA nie są przeznaczone wyłącznie dla mężczyzn. Nie brakuje walecznych pań, które zdobywają liczne tytuły i nagrody, pnących się po szczeblach sportowej kariery. Mówi się, że kobiety to słabsza płeć, ale w praktyce wygląda to zupełnie inaczej. Jeśli ktoś nie stroni od ruchu, zwiększa siłę swoich mięśni i wytrzymałość organizmu, to sztuki walki będą dla niego świetną formą aktywności fizycznej. Ich uprawianie sprzyja utrzymaniu zdrowia i dobrego samopoczucia, pozwala na wymodelowanie sylwetki, pozbycie się zbędnych kilogramów i niechcianej tkanki tłuszczowej.

Sztuki walki nie tylko dla mężczyzn – dlaczego warto je trenować?

Sztuki walki są kojarzone głównie z typowo męską aktywnością fizyczną, ale obecnie jest mnóstwo profesjonalnych zawodniczek, które decydują się z różnych powodów na np. MMA. Jest to bardzo nieprzewidywalny sport, emocjonujący, który pozwala na ciągły samorozwój. Sztuki walki wybierają przede wszystkim kobiety, które pragną poprawić swój wygląd, zwiększyć siłę i wytrzymałość organizmu. Będzie to świetna opcja, jeśli komuś zależy na przyśpieszeniu procesu chudnięcia, budowaniu beztłuszczowej masy ciała. Pobudzają metabolizm, poprawiają wygląd, usprawniają działanie mózgu. Kickboxing to wspaniały sposób na szybkie spalanie dużej ilości kalorii i zredukowanie tkanki tłuszczowej. Trenowanie sztuk walki sprzyja budowaniu i wzmacnianiu mięśni, zwiększa się mobilność ciała, poprawia wydolność oddechowa. Panie stają się bardziej zdyscyplinowane, skoncentrowane. Kolejną korzyścią jest nauczenie się samoobrony w razie ataku, zwiększa się pewność siebie.

Sztuki walki uczą zdrowej rywalizacji, a zdobywanie nowych umiejętności daje mnóstwo satysfakcji. Można liczyć na wzrost energii, poprawę jakości snu, lepsze samopoczucie. Samodyscyplina wypracowana podczas treningów przydaje się także w życiu codziennym. Łatwiej jest radzić sobie z problemami dnia codziennego. Podczas treningów sztuk walki pracuje całe ciało. Staje się ono elastyczniejsze, a to z kolei zmniejsza ryzyko wystąpienia urazów. Można zacząć od podstaw i stopniowo progresować we własnym tempie. Sztuki walki to połączenie treningu siłowego i cardio, dzięki czemu można mówić o licznych korzyściach z ich uprawiania. Jeśli ktoś nie lubi rywalizacji, to może wybrać aeroboxing, który stanowi połączenie fitnessu z elementami sportów walki . Za jego pomocą można spalić setki kalorii i świetnie się bawić. Ciekawą opcją będzie też krav maga, czyli sztuka walki pozwalająca na obronę i prowadzenie ataku w tym samym czasie, skupianie się na słabych punktach napastnika.

Treningi dla kobiet Marki

W klubie sportowym #SportPlus w Markach prowadzone są zajęcia grupowe dedykowane kobietom. Wszystkie Panie zapraszamy na treningi sportów walki dla kobiet (Fight Like a Girl), aeroboxing oraz TBW (Total Body Workout). Grafik zajęć znajduje się tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *