Harmonogram

ZOBACZ PEŁNY HARMONOGRAM ZAJĘĆ

KICKBOXING

To sport walki skupiający się na wykorzystaniu uderzeń i kopnięć. Charakterystyczne dla kickboxingu techniki to przede wszystkim: uderzenia pięścią (prosty, sierpowy, hak, backfist), kopnięcia (proste, boczne, okrężne, opadające, obrotowe) oraz uderzenia kolanami. Kickboxing to koordynacja szybkich i zwinnych ruchów, które w połączeniu z dobrą techniką mogą przynosić kapitalne efekty. Kickboxing wymaga gibkości i odpowiedniego rozciągnięcia. Uczy kontroli nad własnym ciałem, dyscypliny oraz spokoju, gdyż w walce niezbędne jest panowanie nad samym sobą oraz trzeźwa ocena sytuacji.

BOKS

Boks, inaczej zwany pięściarstwem, to jedna z najstarszych dyscyplin sportowych, znana już w starożytnej Grecji. Polega na walce jedynie przy użyciu pięści. W technice bokserskiej wyróżniamy takie ciosy, jak: proste, sierpowe, podbródkowe czy haki. Treningi boksu polegają na pracy nad koordynacją, techniką, wytrzymałością, refleksem oraz siłą. Do treningów boksu wykorzystuje się m. in. worki treningowe oraz gruszki bokserskie. Boks w klubie #SportPlus prowadzą wybitni specjaliści w tej dziedzinie z wieloma sukcesami na koncie.

MUAY THAI

Boks tajski, jest jedną z dyscyplin sportów uderzanych wykorzystującą pięści, łokcie, golenie oraz kolana. Ważnym elementem jest też charakterystyczny tajski klincz. Ze względu na dostępne techniki, dyscyplina ta nazywana jest również sztuką ośmiu kończyn. Walki Muay Thai są piękne, zacięte i twarde. Nie ma tutaj mowy o taktycznym game-planie, dążącym do wygranej na punkty. Zawodnicy uderzają z bardzo dużą siłą, dążąc do zdominowania i znokautowania przeciwnika. Walki odbywają się w towarzystwie tradycyjnej muzyki i tańca. Dzięki wielkiej popularności tego sportu, Muay Thai stało się dyscypliną narodową Tajlandii.

MMA

Mieszane sztuki walki, dyscyplina w której zawodnicy używają do walki technik wywodzących się z różnych sztuk  i sportów walki: boksu, zapasów, judo, kick-boxingu czy brazylijskiego ju-jitsu. Elementy MMA to wszelkiego rodzaju dźwignie, uderzenia, kopnięcia, rzuty, ciosy i duszenia. Konfrontacja różnych technik pozwala na prowadzenie walki zarówno w stójce, jak i w parterze. Zazwyczaj przebieg walk jest widowiskowy, dlatego w ostatnich latach MMA mocno zyskało na popularności. Z powodu szerokiego wachlarza dozwolonych technik, zawodnik MMA musi być bardzo wszechstronny.  Mieszane sztuki walki pozwalają zawodnikowi na odnalezienie się niemal w każdej sytuacji.

AKROBATYKA

Dyscyplina, która polega na wykonywaniu ćwiczeń gimnastycznych wymagających  zręczności i poczucia równowagi. Regularne treningi akrobatyki pozwalają na wykonywanie efektownych elementów i ewolucji, wykraczających poza możliwości przeciętnych ludzi. Trudne figury akrobatyczne zawarte w choreografii robią ogromne wrażenie. Treningi rozwijają mięśnie całego ciała i poprawiają naszą zwinność oraz dynamikę.  To fenomenalny sport, który świetnie rozwija sylwetkę i sprawność. W naszym klubie zlokalizowanym w Markach prowadzimy treningi akrobatyki dla dzieci.

FIGHT KIDS

Treningi sportów walki dla dzieci, łączące elementy boksu i kickboxingu. Doświadczeni i kompetentni trenerzy dobierają ćwiczenia i system treningowy tak, aby trening był bezpieczny i atrakcyjny dla dzieci. Podczas zajęć, nasi podopieczni uczą się nie tylko technik użytecznych w walce, ale również dyscypliny, pokory i pracowitości. Dzieci, które rozpoczną przygodę ze sztukami walki już od najmłodszych lat, są bardziej sprawne i pewne siebie. Sztuki walki to wymagająca dziedzina sportu, wymagająca wieloletniej praktyki, samodyscypliny i zaangażowania.

KICKBOXING DLA KOBIET

Treningi sportów walki dla kobiet. To zajęcia, które mogą przynieść wiele korzyści każdej uczestniczce. Przede wszystkim uczą samoobrony, trzeźwej oceny sytuacji oraz prawidłowej reakcji w chwili zagrożenia. Techniki sztuk walki, których można nauczyć się podczas treningów są użyteczne i bardzo skuteczne. Panie mogą nabrać odwagi i umiejętności, które mogą okazać się kluczowe, gdy dojdzie do zagrożenia. To także świetna forma rekreacji, która pozwoli nabrać sprawności, pozbyć się dodatkowych kilogramów oraz zapewnić dobrą zabawę podczas sesji treningowej. Zapraszamy na kickboxing dla kobiet.

AEROBOXING

Dyscyplina sportu, która łączy elementy fitnessu z różnymi sztukami i sportami walki, takimi jak boks, karate i kickboxing. Ćwiczenia wykonywane są z dużą dynamiką, przy dźwiękach energicznej muzyki. Aeroboxing to fenomenalny sposób na przyspieszenie procesu redukcji tkanki tłuszczowej. Na godzinnej sesji treningowej jesteśmy w stanie spalić od 600-800 kcal. Trening angażuje całe ciało i szczególnie wzmacnia mięśnie ramion, nóg i tułowia. Rozwija także naszą zwinność, szybkość i kondycję. Treningi Aeroboxingu w Markach to gwarancja potężnej dawki endorfin i dobrej zabawy.

STRETCHING

Stretching jest dyscypliną, obejmującą różne rodzaje ćwiczeń oddechowych, rozluźniających i rozciągających. To świetna forma terapii, która pomoże utrzymać nasza sprawność i zredukuje napięcie mięśniowe. Systematyczny stretching pomaga uzyskać sprawniejsze ciało, bez bólu i ograniczeń ruchowych. Zajęcia w #SportPlus Marki mają na celu polepszenie mobilności i elastyczności mięśni, ścięgien, wieszadeł i stawów. Program treningowy zakłada szczególne uwzględnienie potrzeb osób trenujących sporty walki, ale są to zajęcia dla każdego. Intensywne rozciąganie pozwoli na rozluźnienie przykurczonych mięśni i lepsze efekty na treningach.

BJJ

Brazylijskie Ju-Jitsu stanowi połączenie zapasów, judo oraz tradycyjnego ju-jitsu, w którym szczególny nacisk kładzie się na walkę w parterze. Cel walki to przejęcie kontroli nad oponentem w wyniku zadawania mu bólu w postaci dźwigni oraz duszenie. Wszystko odbywa się w sposób w pełni kontrolowany przez sędziego. Walka w głównej mierze odbywa się w parterze, dlatego podstawową strategią jest szybkie obalenie przeciwnika, unieruchomienie go, a następnie poprzez wykonanie dźwigni bądź duszenia zmuszenie go do poddania. Chwyty i techniki wykończające to główny klucz do sukcesu. Sama walka odbywa się w pełnym zwarciu, co powoduje dodatkowe utrudnienia dla przeciwnika. Wyróżniamy dwie podstawowe formuły walki w BJJ tzn. BJJ GI – walka w kimonie, oraz BJJ NO-GI, czyli walka bez kimon (nazywana także submission fighting).

PILATES

Sport, który polega na rozciągnięciu i uelastycznieniu wszystkich partii mięśni w ciele człowieka. Jest to połączenie baletu, jogi oraz ćwiczeń izometrycznych. Wykonywanie tego rodzaju ćwiczeń w szczególności wpływa na wzmocnienie mięśni, poprawę postawy ciała, odciążenie kręgosłupa oraz ogólne uelastycznienie ciała. Badania wykazały, że osoby uprawiające pilates doświadczają również zmniejszenia poziomu stresu oraz polepszenia samopoczucia. Dużą zaletą tego systemu ćwiczeń jest fakt, że angażowane są wszystkie partie ciała, dlatego też pilates można nazwać treningiem kompletnym. Ćwiczenia pilatesu są szczególnie polecane dla osób z problemami zwyrodnieniowymi kręgosłupa oraz różnego rodzaju wadami postawy ciała. Regularne wykonywanie ćwiczeń wpływa na zmniejszenie dolegliwości bólowych, a w niektórych przypadkach nawet wyeliminowanie problemu.