Kickboxing – sport dla wszystkich!

0

Kickboxing to sport, który łączy kopnięcia i inne techniki boksu. Jest to jednocześnie jedna z najbardziej lubianych sztuk walki w Polsce oraz na świecie. Eksperci wskazują, że kickboxing jestem rodzajem sportu, który może wykonywać niemal każda osoba, nieposiadająca przeciwwskazań zdrowotnych, ponieważ nie wymaga ani dużej ilości sprzętu ani specjalnego stroju. Pozwala natomiast poprawić sprawność ruchową i poznać techniki samoobrony, które przydają się w sytuacjach zagrożenia.

Kickboxing – zasady walki i rodzaje kickboxingu

Wyróżnia się dwa rodzaje kickboxingu: amerykański oraz japoński. Ten pierwszy polega na wyprowadzeniu ciosów i kopnięć w sposób przypominający tradycyjną walkę. Z kolei kickboxing japoński jest połączeniem karate z boksem tajskim.
Oba rodzaje kickboxingu pozwalają rozwijać sprawność ruchową, a także szybkość i wytrzymałość organizmu, jednocześnie angażując wszystkie grupy mięśni. To zaś daje możliwość uwolnienia emocji i dodaje pewności siebie.

Główne zasady kickboxingu

Takie sporty walki jak kickboxing posiadają szereg zasad, którymi kierują się zawodnicy. Jest to przede wszystkim konieczność gry fair play. W praktyce oznacza to, że nie można np. kopać przeciwnika poniżej pasa. Zabronione jest także kopanie w kolana w trakcie walki.
Jeśli chodzi o profesjonalną walkę kickboxingową to dzieli się ona na rundy i przerwy, w trakcie których przyznawane są punkty dla zawodników.

Dlaczego warto trenować kickboxing?

Kickboxing to sport, który angażuje wszystkie mięśnie ciała. Jednocześnie pozwala nabyć umiejętności, które pozwalają ochronić się w sytuacjach zagrożenia.
Wiele osób docenia fakt, że w kickboxingu aktywne są wszystkie mięśnie, a szczególnie mięśnie rąk i nóg, co sprzyja aktywności fizycznej i wytrenowaniu właściwej sylwetki i postawy ciała. Kickboxing posiada też szereg elementów walki, uznawanych za ćwiczenia wzmacniające ciało, w tym ćwiczenia cardio. Nie wymaga specjalnego sprzętu ani stroju, a jedynie odpowiednich rękawic.
Fani kickboxingu wskazują też, że wpływa na wytrzymałości i szybkość poruszania się zawodnika poprzez szereg elementów sztuk walki. W przypadku osób zestresowanych pomaga zaś na stres i dodaje pewności siebie.

Kickboxing Marki

W klubie #SPORTPLUS w Markach kickboxingu uczą doświadczeni trenerzy ze świetnymi karierami zawodniczymi. Zapraszamy na treningi od podstaw pod okiem ekspertów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *