MMA czy BJJ? Która z tych dyscyplin będzie lepsza dla początkujących?

0

Sporty walki cieszą się dużą popularnością od wielu lat. Wybór jest ogromny, więc każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Obecnie bardzo popularne są przede wszystkim walki MMA, można liczyć na sporą dawkę adrenaliny, świetne widowisko, mnogość dozwolonych chwytów. Rośnie także zainteresowanie BJJ, czyli brazylijskim jiu-jitsu. Polega on przede wszystkim na sprawdzeniu walki do parteru i mocowaniu się. Jest to zdecydowanie mniej brutalny sport, w którym dąży się do wymuszenia na przeciwniku poddania się. Pojawia się pytanie, co będzie dobre na początek – MMA czy może BJJ.

Od czego zacząć swoją przygodę ze sportami walki – MMA czy brazylijskie jiu-jitsu?

W przypadku młodych osób, które szukają przekrojowego sportu, który wzmocni ich ciało, pewność siebie i umiejętność samoobrony, świetną opcją na początek będą mieszane sztuki walki. MMA to wyjątkowa dyscyplina, która łączy w sobie wiele płaszczyzn takich jak stójka (kickboxing), parter (grappling) i zapasy. Obejmuje wiele rodzajów ciosów, kopnięć i chwytów, co sprawia, że niesie zxa sobą też ryzyko kontuzji. Wymaga dobrej sprawności fizycznej i regularnych treningów, a jej opanowanie wymaga wielu lat ćwiczeń. Na poziomie amatorskim może je trenować jednak każdy.

Dla kogo będzie w takim razie brazylijskie jiu-jitsu? Można je polecić jeszcze przed spróbowaniem MMA. Świetnie sprawdza się na początek przygody ze sportami walki. Nie każdy może pochwalić się dobrą kondycją, dlatego dla amatorów dużym ułatwieniem będzie właśnie brazylijskie jiu-jitsu. Pozwoli nauczyć się podstaw, przygotować do czegoś bardziej wymagającego. BJJ będzie odpowiednie dla osób, które nie są już nastolatkami. Można liczyć na realizację, ale nie trzeba martwić się obitą głową. Brazylijskie jiu-jitsu jest zdecydowanie mniej brutalne od MMA. W przypadku tego sportu znaczenie ma przede wszystkim efektywność, a intensywność jest kwestią drugorzędną. Będzie to odpowiednie rozwiązanie dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

BJJ i MMA Marki

Zapraszamy na treningi MMA i BJJ w klubie Sport Plus Marki. To wyjątkowy klub sportów walki zlokalizowany w podwarszawskich Markach. Harmonogram treningowy znajduje się tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *