Dlaczego warto trenować z rana?

0

Poranne treningi to wspaniały sposób na początek dnia. Poranki zazwyczaj wypełnione są wieloma czynnościami. Pomiędzy koniecznością przygotowania się do wyjścia do pracy czy szkoły a trudnościami związanymi ze wstaniem z łóżka – szybko okazuje się, że… godziny wczesnoporanne są mało produktywne. Tymczasem jest to spory błąd, bowiem to właśnie o poranku możemy uzyskać doskonałe efekty treningu. Dlaczego?

Doskonała forma pobudki

Treningi poranne mogą zastąpić poranną dawkę kofeiny, podnosząc ciśnienie krwi i ułatwiając pobudkę. To świetne rozwiązanie dla osób, które nie wyobrażają sobie poranka bez małej czarnej w celu rozbudzenia się, ale jednocześnie – walczą o piękny, biały uśmiech.

Kawa może wpływać negatywnie na kolor szkliwa, a regularne, poranne treningi – pozwalają podnieść ciśnienie krwi i tym samym rozbudzić się, a jednocześnie umożliwiają rozruszanie mięśni i podniesienie poziomu endorfin.

Większa motywacja i koncentracja

Poranne treningi mają zdecydowanie więcej zalet niż tylko możliwość rozbudzenia się. Dodatkowo, tuż po przebudzeniu, mózg pracuje zdecydowanie lepiej, a my odczuwamy wyższą motywację. To sprawia, że poranne treningi powinny obejmować m.in. sporty walki (tego rodzaju zajęcia do zaoferowana ma np. miasto Marki) to właśnie w niedługim czasie po przebudzeniu możemy uzyskać najlepsze efekty treningowe. Dzięki temu szybciej i dokładniej zapamiętamy poszczególne sekwencje ruchów, tym samym lepiej opanowując każdy z ciosów czy uników.

Nie oznacza to oczywiście, że trenowanie innych dyscyplin czy wykonywanie zwykłych ćwiczeń rozciągających nie przyniesie oczekiwanych efektów. Jest to jedynie wskazówka dla osób, które i tak ćwiczą sporty walki – poranki to doskonały czas na trening, zarówno w grupie, jak i samodzielny, w domowym zaciszu.

Jak to zrobić?

Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób zmotywować się do porannego treningu i, co jeszcze ważniejsze, jak znaleźć na niego czas. Dobrym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest po prostu przestawienie budzika wstecz o około 30-40 minut. W ten sposób zyskamy nieco czasu na przeprowadzenie porannego treningu bez konieczności rezygnowania ze śniadania czy prysznica.

Poranne treningi w Markach

Zapraszamy na poranne treningi boksu i kickboxingu w #SPORTPLUS Marki. Każdy dzień zaczynamy treningiem, a pełny harmonogram zajęć znajduje się tutaj. Dzięki dobrej lokalizacji, łatwo dojchać do nas z Marek, Zielonki, Wołomina, Kobyłki, Ząbek oraz warszawskich dzielnic: Białołęka, Tarchomin, Praga.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *