Zumba – czym jest i dlaczego warto ją trenować?

0

Aktywność fizyczna jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Stoi na straży dobrego samopoczucia i zdrowia. Do wyboru jest wiele form aktywności, więc każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Wśród pań popularnością cieszy się zumba, która stanowi połączenie tańca z aerobikiem. Jest to uniwersalny sport dla każdego, niezależnie od wieku. Można poprawić kondycję, spalić kalorie, uzyskać szczupłą sylwetkę. Energiczna ćwiczenia do rytmu muzyki poprawiają nastrój i zwiększają wydolność organizmu.

Zumba fitness coraz popularniejsza – z czego to wynika?

Zumbę można oczywiście ćwiczyć samodzielnie, w zaciszu swojego domu, ale zdecydowanie więcej przyjemności sprawia uczestnictwo w zajęciach grupowych, pod okiem wykwalifikowanego instruktora. Zademonstruje on rozmaite układy, nauczy kroków. Dla wielu osób świetną opcją będzie zrobienie kursu zumby, można wybrać się do klubu fitness lub zapisać do szkoły tańca. Zumba stała się wręcz modne, wiele pań pokochało taneczny trening. Można się świetnie bawić i jednocześnie ćwiczyć. Sprawia to zdecydowanie więcej przyjemności niż wizyta na siłowni, samotny bieg lub nawet jazda rowerem. Jeśli komuś zależy na zrzuceniu nadprogramowych kilogramów, uzyskaniu wymarzonej sylwetki, to warto zdecydować się na zumbę. Jest to też sposób na ujędrnienie ciała, pozbycie się znienawidzonego cellulitu. Podczas jednej sesji zumby spala się mnóstwo kalorii, dzięki czemu nie trzeba odmawiać sobie potem jedzenia i stosować restrykcyjnych diet.

Jeszcze lepsze efekty pozwala uzyskać zumba z ciężarkami, co przyspiesza proces chudnięcia. Połączenie tańca i aerobiku mocno pobudza metabolizm, poprawia się wytrzymałość. Organizm jest lepiej dotleniony, można też liczyć na usprawnienie krążenia. Wzrasta świadomość ciała, ruchy stają się płynniejsze. Zumba sprzyja przyjmowanie prawidłowej postawy ciała, wzmacnia kręgosłup, ma nawet pozytywny wpływ na gospodarkę hormonalną. Jako że zajęcia zumby są bardzo dynamiczne i różnorodne, branie w nich udziału to czysta przyjemność, a czas zdaje się szybko płynąć. Jest to bardzo odstresowująca forma aktywności fizycznej. Można odciąć się od problemów dnia codziennego, odpocząć od natłoku myśli. Jest wiele odmian zumby, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Może mieć także postać intensywnego treningu obwodowego, który angażuje wiele partii mięśniowych.

Zumba Marki

Zapraszamy na treningi Zumby w klubie Sport Plus Marki. Harmonogram treningowy znajduje się tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *